Інтерв’ю з Мартіном Фрідеком

Мартін Фрідек — срібний призер Чемпіонату Європи 1996, бронзовий призер Кубка Конфедерацій 1997 у складі збірної Чехії, головний тренер FK Admira U19, директор академії FK Admira, гравець Празької Спарти, гравець Байєру (Леверкузен), головний тренер річної футбольної академії МСМ.

Питання: Мартін, яка ймовірність заграти в чеському клубі хлопцям, які пройшли Міжнародну футбольну академію МСМ?

Відповідь: Футбольна академія МСМ переслідує відразу кілька цілей: надати дітям можливість почати професійну футбольну кар'єру в Європі, тренуватися під чуйним наглядом фахівців, відкрити нові таланти і перспективи, як у футбольній сфері, так і в сфері освіти. З нашого боку ми робимо все, щоб хлопці були помічені, влаштовуємо перегляди в клуби, але треба брати до уваги той факт, що річний футбольний табір розрахований не тільки для людей, які присвятили своє життя футболу, але й для хлопців, охочих спробувати свої сили, потренуватися плечем до плеча з професіоналами, тим самим покращивши свої футбольні навички. 

Питання: Мартін, ви згадали сферу освіти, у зв'язку з цим виникає закономірне питання, чи існує програма для хлопців, які хочуть займатися футболом і паралельно навчатися в університеті?

Відповідь: Ми завжди прагнули до, свого роду, об'єднання двох важливих сфер: спорту та освіти. На даний момент існує унікальна програма «Річна футбольна академія + вступ до університету». Під категорію учасників потрапляють випускники футбольних академій, професіонали, бажаючі паралельно з футболом здобути вищу освіту. Можу запевнити, що всі футболісти, які добре проявили себе під час літніх футбольних зборів, які не досягли 19 років, гарантовано будуть зараховані в FK Admira U19, де я головний тренер.

Питання: Мартін, чи є можливість спробувати свої сили в більш титулованому клубі?

Відповідь: Оскільки FK Admira є фарм клубом Празької Славії, хлопці завжди знаходяться на замітці у головних тренерів, налагоджений двосторонній обмін футболістами між Славією і Адмірою, добре проявивши себе в Адмірі – це шанс заграти в Славії, але тут важливо розуміти і тверезо оцінювати свій ігровий рівень, має сенс спочатку набратися досвіду і зрозуміти структуру чеського та європейського футболу з середини, погравши, хоча б у другій лізі, в який виступає команда Адміра U19, а також у головній A команді, яка виступає в 3-й лізі. Повірте моєму досвіду, ці ліги також дуже сильні і там існує серйозна конкуренція. Що позитивно позначається на подальшому зростанні гравців, особливо хлопців, які ніколи до цього не грали в Чехії.

Питання: Чи є у вашій академії теоретичні заняття?

Відповідь: Перед офіційними іграми відбувається теоретичний розбір тактичних схем, дається установка, відзначаємо сильні і слабкі сторони суперників, після гри так само розбираємо коефіцієнти корисних дій і кількість браку, скоєних на полі.

Питання: Чи реально заграти за перший рік і показати себе?

Відповідь: Так, звичайно реально, ми надаємо достатню кількість ігрового і тренувального часу, щоб розкрити весь потенціал футболіста. Різні методи тренувань дозволяють нам виявити слабкі і сильні сторони хлопців. Але хлопці повинні серйозно розуміти, що потрапляння в команду не гарантує автоматичне право виступати в основі, все залежить від їх старання, відповідального підходу і, найголовніше, бажання стати справжніми професіоналами.

Питання: У якому віці можна приїжджати до вас?

Відповідь: Найбільш сприятливий вік — 16-17 років, хлопці закінчують школу і готові до вступу у вузи, це реальний шанс приїхати в Європу, паралельно вчитися і грати у футбол.

Питання: Розкажіть про правила УЄФА.

Відповідь: За правилами УЄФА зареєструвати гравця країни, яка не входить до Європейського Союзу, в команду можна у віці 18 років, тобто, тільки після досягнення повноліття він може брати повноправну участь в офіційних матчах, але краще приїжджати в 16 — 17 років і рік або трохи більше, трохи менше, залежно від віку, тренуватися з командою, пройти, так званий, адаптаційний період. Все одно у нас багато товариських ігор, де вони будуть заявлені.

Питання: Якщо, наприклад, гравцю більше 19 років, чи є сенс йому приїжджати?

Відповідь: Безумовно є, по-перше, його відразу буде зареєстровано в клуб, що дає йому право виступати в офіційних матчах, по-друге, в силу свого віку, хлопці будуть грати або за головну команду Адміру або за дубль, що істотно збільшує їх шанси при хорошій грі потрапити на перегляди в клуби Вищої Ліги.

Питання: Віддаєте ви перевагу більше чеським гравцям ніж іноземцям?

Відповідь: Звичайно ні. Повірте, я погравши на найвищому рівні, розумію, що найголовніше-це, безпосередньо, гра самого футболіста, його ставлення до роботи і до колективу. Ми, звичайно ж, c командою U19 ставимо за мету потрапити в першу лігу, а головна команди А в другу лігу. І як будь-який клуб зацікавлені у вихованні професіоналів, які будуть приносити результат. Хлопців надалі можна успішно підписувати в клуби Вищої Ліги Чехії або, наприклад, до Німеччини або Австрії.

Питання: Як ви дивитеся на те, що гравець професійно грає в футбол і вчиться паралельно в університеті?

Відповідь: Це дуже добре, спорт загартовує характер, змушує вести здоровий спосіб життя, але не можна робити ставку тільки на спорт, в будь-якому випадку я вважаю, потрібно отримати вищу освіту і мати широкий спектр вибору чим займатися в житті. Адже ви розумієте, життя непередбачуване.

Питання: Скільки товариських ігор приблизно проходить влітку

Відповідь: За 2 місяці влітку, ми граємо близько 12-13 товариських ігор, не враховуючи тренування і міні турніри. Так що повірте, набігаються по повній!

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +1 (from 1 vote)
Інтерв'ю з Мартіном Фрідеком, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике образование за рубежом, Разное, футбол, Чехия с метками , , , , , , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.